Žlučové mýdlo (150g)

přeborník v likvidaci skvrn :-)

45 Kč / ks
Skladem (> 10 ks)

Prací mýdlo s přídavkem hovězí žluče, která obsahuje různé druhy enzymů rozkládajících tuky a bílkoviny. Poradí si se skvrnou od mastnoty, potu, trávy, krve, hlíny, ale i ovocných a zeleninových šťáv. Je vhodné na bílé a stálobarevné textilie z přírodních vláken i směsných tkanin.

 

POUŽITÍ: Navlhčete textil v místě skvrny, naneste mýdlo a promněte. Mnutí je třeba provádět s ohledem na daný materiál, tzn. hedvábná halenka nesnese takové mnutí, jako snesou rifle :-). Nechte cca 15 minut účinkovat, poté místo důkladně opláchneme nebo vypereme celý oděv. Pokud skvrna nezmizí celá, proces opakujte.

 

POZOR: Skvrny bílkovinného typu (krev, mléčné produkty) je nutné před praním ošetřit ve studené vodě. Bílkoviny se v teplé vodě srazí a není možné je pak odstranit. Při ošetření barevného textilu je dobré před použitím vyzkoušet jeho stálobarevnost aplikací na místě, které není vidět.

 

Na mýdle je bílý povlak, není zkažené?

Případný bílý práškový povlak na povrchu mýdla není na závadu - jedná se o vysrážený chlorid sodný (sůl).

 

Proč Tierra Verde nabízí mýdlo obsahující látku živočišného původu?

Žlučové enzymy jsou odpadem ze současné produkce masa, který by jinak zůstal nevyužitý, a jsou v likvidaci nečistot na textilu zatím nepřekonané. Tím, že jsou enzymy použity jen lokálně na skvrny, nemusí být plošně součástí ostatních pracích prostředků.
Pokud se chcete vyhnout produktům obsahující suroviny živočišného původu, vyzkoušejte veganskou alternativu Olivové mýdlo s citrónovým extraktem, které je o něco málo účinnější než žlučové mýdlo.

 

 

logo

 

Cílem spoleřnosti Tierra Verde je (znovu)objevovat, vyvíjet, vyrábět a nabízet výrobky denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a zároveň s co nejlepším vlivem na člověka, společnost a Planetu. Společnost byla založena v roce 2008 a je československou společností bez zahraniční účasti. Společnost nejenže že vyrábí proudukty šetrné k přírodě i našemu zdraví, ale podporuje také bezobalový způsob prodeje. Mapu stáčíren jejich produktů naleznete zde.

 

Více informací na www.tierraverde.cz.

 
 
 
Jméno značky: Tierra Verde
Kategorie: Praní
Složení: > 30 % mýdlo (sodné soli mastných kyselin - bez palmového oleje), < 5 % glycerin, vonné látky (obsahuje d-limonene, benzyl salicilate, citronellol, geraniol), žlučové enzymy
Bezpečnost: Uchovávejte mimo dosah dětí. Případný bílý práškový povlak na povrchu mýdla není na závadu - jedná se o vysrážený chlorid sodný (sůl).
Skladování: Skladujte na suchém místě s relativní vlhkostí do 75 % a teplotami mezi -5 a 30 °C.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.