PUER - bělící prášek a odstraňovač skvrn 1kg

bez chemických optických zjasňovačů a chlórových bělidel

120 Kč / kg 12 Kč / 100 g
Skladem (8,3 kg)

Puer neboli perkarbonát sodný je plně biologicky odbouratelná prací soda (uhličitan sodný) obohacená kyslíkem. Při aktivaci teplou vodou se uvolňuje kyslík a tvoří peroxid vodíku, který má bělicí (rozjasňuje zašlou bílou barvu, prevence šednutí prádla) a dezinfekční účinky. Puer se za velkého šumění a pěnění rozkládá na sodu, vodu a kyslík, takže je biologicky zcela odbouratelný a skvěle vychází i s čističkou vody nebo septikem. Tyto bílé kuličky vám usnadní praní i úklid. Jsou prostě jednoduše geniální :-)

 

Aby Puer správně účinkoval, zalijte ho vodou o teplotě 40 °C a více. Ve studené vodě se prášek nerozpustí a nezaktivuje.

 

Použití:

  • praní bílého a světlého prádla v pračce (stačí přidat 1-2 lžíce prášku do zásobníku spolu s pracím prostředkem)
  • Namáčení silně znečištěného bílého a stálobarevného prádla (rozpusťte 1-2 lžíce prášku v cca 10 litrech teplé vody, prádlo nechte namočenéné přes noc, vhodný je zejména na organické skvrny jako je pot, mastnota, víno, tráva, hlína nebo inkoust).
  • odmašťuje a desinfikuje
  • čistění WC (do mísy nalejte konvici horké vody a vsypte 1-2 lžíce prášku Puer. Počkejte minimálně 10 minut, než se rozpustí, poté mísu omyjte WC štětkou, v případě usazeného vodního kamene nechte působit přes noc a přidejte půl hrnku teplého octa)
  • čistění odtoků dřezu, umývadel, van a sprch (do odtoku nasypte 1-2 lžíce prášku Puer a zalijte hrnkem teplého octa, nechte působit 15 min, poté propláchněte teplou vodou)

 

 

logo

 

Cílem spoleřnosti Tierra Verde je (znovu)objevovat, vyvíjet, vyrábět a nabízet výrobky denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a zároveň s co nejlepším vlivem na člověka, společnost a Planetu. Společnost byla založena v roce 2008 a je československou společností bez zahraniční účasti. Společnost nejenže že vyrábí proudukty šetrné k přírodě i našemu zdraví, ale podporuje také bezobalový způsob prodeje. Mapu stáčíren jejich produktů naleznete zde.

 

Více informací na www.tierraverde.cz.

 

 

 

 

Jméno značky: Tierra Verde
Kategorie: Praní
Složení: 100 % perkarbonát sodný
Bezpečnost: Obsahuje: 30 % a více bělicí činidla na bázi kyslíku. Nebezpečné látky: uhličitan disodný, směs s peroxidem vodíku. NEBEZPEČÍ: Může zesílit požár; oxidant. Zdraví škodlivý při požití. Způsobuje vážné poškození očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Chraňte před teplem, horkými povrchy, jiskrami, otevřeným ohněm a jinými zdroji zapálení. Zákaz kouření. Proveďte preventivní opatření proti smíchání s hořlavými materiály. Používejte ochranné rukavice/ochranné brýle. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO (224 919 293; 224 915 402).
Skladování: Skladujte na suchém místě při teplotách nepřesahujících 40 °C.
Likvidace: Nespotřebovaný výrobek odevzdejte ve sběrném místě pro zvláštní nebo nebezpečné odpady. Použitý obal po důkladném vyprázdnění/vypláchnutí odevzdejte do tříděného odpadu.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.