Náš příběh

 

 srdce malé

 

Mám radost, že jste zavítali na naše stránky. Pokud se zajímáte, proč prodáváme potraviny bez plastu a chemie na váhu, napsala jsem pro vás pár řádků.

Jmenuji se Markéta. S rodinou jsme se přestěhovali z Prahy na venkov, protože chceme vychovávat děti v přírodě. S manželem jsme vždy rádi trávili čas mimo město a snažili se o zdravý životní styl, ale až s dětmi jsem začala hledat více informací o tom, co jíme a jakou kosmetiku a úklidové prostředky doma používáme. Koupila jsem si knížky o kvalitním stravování a krůček po krůčku se začala proměňovat celá naše domácnost. Od té doby jsem navštívila mnoho kurzů zdravého vaření, strávila hodiny v kuchyni experimentováním s pro mě tehdy netradičními potravinami jako je quinoa, pohanka, jáhly, ječmen, hrách, agar, umeocet nebo bezlepkové mouky.

Na začátku pro nás bylo motivací pouze naše zdraví, postupně jsme začali více přemýšlet o dopadu našeho žití na prostředí kolem nás. Zajímáme se a nezavíráme oči před znečišťováním přírody a nelidským zacházením se zvířaty v konvenčních chovech. Spotřebu pesticidů, chemikálií a plastů, které škodí přírodě, se snažíme omezovat na minimum a hledáme cesty, jak žít šetrně k přírodě i vlastnímu zdraví. Nyní chodíme v barefoot botách, peču si domácí kváskový chleba, všechny chemické úklidové prostředky už dávno nenakupuji, v koupelně mají svoje místo už jen přírodní kosmetické přípravky a nakupujeme jen základní suroviny s převahou těch v bio kvalitě. Bezodpadová domácnost je pro nás cestou, přirozenou a postupnou, protože každý malý krůček se počítá.

Pojďte dál a nechte se inspirovat, zdravý životní styl začíná nákupem kvalitních potravin, které najdete právě u nás…… bonusem je, že nakoupíte také šetrně k přírodě. Ať se vám u nás v krámku líbí :)

 

IMG_2966

 

 

 

 

srdce malé

 

 

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.